Interviu žurnalui Būrimai ir Horoskopai

Taro kortos. Kas tiesa, o kas mitas?

Apie būrimą Taro kortomis sklando nemažai mitų. Pasak žinomos tarologės Linos Balsės, vieni jų – iš pirto laužti, kiti – kilę ne be pagrindo. Moteris atskleidžia, kad išmokti burti Taro kortomis gali ne tik apdovanotieji išskirtinėmis savybėmis, bet ir paprasti žmonės. Reikia tik ryžto ir noro.

Kodėl savo tyrinėjimų sritimi pasirinkote tarologiją?

Nesu tikra ar tai aš pasirinkau, ar mane pasirinko. Aš trauką būrimams, ezoterikai, parapsichologijai jutau nuo vaikystės, o prieinamos informacijos tais laikais buvo labai mažai. Taro kortos mane pasiekė pirmosios ir galima sakyti tapo mano „pirmąja meile“. Vėliau buvo ir runos ir numerologija, ir Lenormand kortos, šiuo metu studijuoju astrologija. Aš neapsiriboju tik Tarologija, tiesiog pradėjau nuo to ir šioje srityje turiu didžiausią „įdirbį“ – beveik 15 metų.

Skeptikai kartais sako, kad būrėjai tik prisidengia kortomis kaip priemone, padedančia neva burti, o iš tikrųjų būrėjai tiesiog gerai perpratę psichologinius triukus ir stebėdami kliento reakciją į prognozes supranta, į kurią pusę sukti pranašaujamą ateitį. Ką jiems atsakytumėte?

Atsakysiu, kad jei dirbama būtų tik tokiu būdu darbas nematant žmogaus būtų neįmanomas. Aš dirbu internetu, gaunu žmogaus laišką ir klausimą, dėlioju kortas ir rašau tik tai, ką matau jose. Tačiau galiu paaiškinti kodėl reikia stebėti žmogų, bendrauti su juo, pajusti jį. Tiek numerologija, tiek astrologija atspindi žmogaus potencialą, esmines savybes, charakterį, o per tai ir tikėtiną jo lemtį. Tačiau tą patį potencialą galime išnaudoti geram ir blogam, pavyzdžiui įžvalgų protą galima panaudoti ir mokslams ir sukčiavimui. Galime vystyti savo talentus, įdėti daug darbo į tobulėjimą, o galime miegoti ant laimės maišo jo neatverdami, ypač jei likimas davė lengvesnes, palankesnes gyvenimo aplinkybes. Labai daug ką nulemia žmogaus laisva valia ir pasirinkimai. Bendraujant su žmogumi išsiaiškini kaip jis vieną ar kitą savybę ar galimybę realizuoja. Kortos taip pat turi daug interpretavimo variantų  ir reikia tiek aštrios logikos, tiek ir intuicijos veikiančios išvien rasti vienintelį teisinga interpretavimo variantą. Nuoširdus bendravimas su klientų darbą palengvina ir leidžia atskleisti gilesnę informaciją ir duoti konkretesnius atsakymus. Geriausi variantai yra tuomet kai klientas ir Tarologė dirba, aiškinasi, mąsto išvien ir diskusijos būdu prisikapsto iki pačios esmės ir kartu randa atsakymus.

Ar išmokti burti Taro kortomis gali kiekvienas, ar tam reikia turėti įgimtų talentų?

Manau jog čia kaip su skambinimu pianinu – išmokti iš natų sugroti gražų valsą gali visi. Kažkada pati grojau, nors muzikinės klausos pas mane nerasta. Tačiau ne visi tampa muzikos virtuozais. Dėl savęs, kažkokį bazinį lygį pasiekti gali visi. Visiškai normalu jei kiekviena būrėja ar Tarologė turės savitą bendravimo su Taro stilių, bus stipresnė nagrinėjant vienos temos klausimus ir silpnesnė kitos. Kad tapti meistru bet kurioje srityje ir sugebėti toje srityje dirbti, teikti profesionalias paslaugas kitiems, o gal kažkada ir mokyti jau reikia ir talento ir labai didelio darbo, ilgų studijų. Kursai gali duoti gerą pradžią, palengvinti pagrindų įsisavinimą, padėti įgyti pasitikėjimo savimi, bet be tolimesnio savarankiško studijavimo, gilinimosi, tam paskirtų ne vienerių metų meistru netapsi.

Ar Taro kortos visuomet sako tiesą? Ar galima pakeisti Taro kortų reikšmę, jeigu jos išpranašauja, pavyzdžiui, artimo žmogaus mirtį?

Paprasčiausias atsakymas būtų taip, kortos ir kitos mantinės sistemos visuomet sako tiesą. Bet iš tiesų kortos čia tik informacijos perteikimo priemonė, „interfeisas“, o tiesą, informaciją nuskaito Tarologė iš bendro žemės informacinio lauko. Kiti tai pavadintų kitaip, bet nesant tikslių įrodymų iš kur nuskaitoma informacija ir perteikiama kortų simbolių pagalba ginčytis dėl to būtų beprasmiška. Esmė tame, kad pačios kortos nėra informacijos šaltinis. Informacija gaunama sąveikaujant Tarologei su informacijos šaltiniu – žemės informaciniu lauku. Ir Tarologės pasaulėvaizdis, etinės nuostatos, požiūris į jos darbą yra tam tikras filtras per kurį praeina informacija. Tarkim aš visuomet dirbu su nuostata, kad suteikti žmogui informaciją, kuri tarnaus jo aukščiausiam gėriui. Kokį gėrį gali atnešti žinojimas, jog artimas žmogus po kelių metų mirs, jei tai nulemta ir neišvengiama? Žmogus būtų pasmerktas kančioms ir baimei. Taigi man kortos rodo tiesą, tačiau ne visuomet visą tiesą, kai ji tik pakenktų. Tačiau skaitant kortas su nuostata, kad jų atsakymai būtų kuo naudingesni žmogui, jog gali atkreipti dėmesį į dalykus, kuriuos reikia apmąstyti, pamokas, kurias reikia išmokti, paraginti pakoreguoti savo pasaulėvaizdį, jei jis kažkur yra ydingas ir  dažnai pakoregavus kažką iš vidaus, savo pasaulėžiūrą ir charakterį pasitaiso ir likimas ir skaudžių įvykių, kurie turėjo priversti išmokti tą pamoką žmogui nebereikia ir jie nebeateina.

Pavyzdžiu galėtų būti tokia situacijai, kai moteris turi didelį intelektualinį potencialą, bei užduotį išmokti savarankiškumo. Bet ji dėl jos likimo programą neatitinkančio pasaulėvaizdžio į mokslus nesiveržia ir savo potencialą projektuoja į kitus, žavisi nepriklausomais, protingais vyrais. Dėl visuomenės stereotipų ir aplinkos įtakos jos pagrindinis troškimas yra susirasti vyrą ir sukurti šeimą. Ji neugdo tų savybių, kurias atėjo į šį gyvenimą vystyti ir jei gaus vyrą, ji taps nuo jo priklausoma, taip ir neišmoks savarankiškumo ir nepriklausomybės, pasitikėjimo savimi, jis priklausys nuo vyro palaikymo ir vertinimo. Šiai moteriai likimas gali neleisti sukurti laimingų stabilių santykių ir šeimos, nes tai sukliudytų jos savirealizacijai. Ji gali kankintis, nusiminti kai į primityvų klausimą „ar šiemet sutiksiu sau skirtąjį ir sukursiu šeimą?“ atsakys ne, bet jei kapstys giliau, jei domėsis vidinėmis priežastimis ir bus pasirengusi paklausyti kortų patarimo neskubėti su santykiais, baigti mokslus, pirmiau susitelkti į asmeninę savirealizaciją, mokytis būti nepriklausoma, tolimesnės ateities likimas pasikeis ir jai bus pašalintas draudimas sukurti šeimą.

Kartais norimą dalyką, net jei jis nėra labai reikalingas ir numatytas likime galima išsiderėti labai pareigingai einant savo keliu, realizuojant savo užduotį, tobulėjant. Juk pagrindiniai auklėjimo metodai yra bizūnas ir meduolis, kai atsisakome daryti kas priklauso esame auklėjami bizūnu ir masinami eiti mums skirtu keliu meduolio pagalba. Kai einame patys mums periodiškai paskatinimui duodamas meduolis, kad žinotume jog einame teisingu keliu ir esame Visatos palaikomi. Taigi kortų parodytą ateitį galima keisti, bet norint pakeisti kažką esminio, pokyčiai dažniausiai turi eiti per pačią asmenybę, pasaulėvaizdį ir visą gyvenimo būdą.

Jei kitas žmogus savo gyvenimo kelią ir misiją žemėje baigė jo nesulaikysi, greičiau jau kortos patars kaip tai pergyventi, kaip reaguoti, kaip atsistoti ant kojų, nors jei mūsų gyvenime yra žmogus, kurio laikas natūraliai baigsis ir reikės išgyventi jo netekti, tikriausiai mumyse yra kažkas, dėl ko mums reikia patirti tai, ką patirsime ir čia vėl savanoriškai mokantis savo pamokas galima išvengti išorinių įvykių, kurie tas pamokas turi pateikti per išorinius įvykius, bizūno metodu. Galbūt per vėlu kažką pakeisti jei jau susiformavo situacija ir esame artimi su žmogumi, kuris turės išeiti, tačiau tobulėjimo kelią pasirinkus žymiai anksčiau gal gyvenimas mus suves su tais žmonėmis, kurie turi daugiau laiko ir mums neteks jų prarasti. Galimi įvairūs variantai priklausomai nuo to kaip anksti imti koreguoti situaciją (įsibėgėjusį traukinį sustabdyti staiga, likus metrui iki susidūrimo su kliūtimi nebeįmanoma) ir kiek rimtai pats žmogus bus nusiteikęs keistis ir tobulėti.

Jeigu neklystu, Taro kortų kaladę sudaro 78 kortos. Kokiu būdu ta pati korta skirtingose padėtyse gali išpranašauti skirtingus likimus?

Dirbant su Taro kortos dėliojamos į išdėstymus su nustatytomis reikšmėmis. Tos reikšmės yra lyg subklausimai visi drauge padedantys išsamiai atsakyti į pagrindinį kliento užduotą klausimą. Įsivaizduokime paprastą išdėstyme nusakantį situacijos kitimą laike  su pozicijomis praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Ir turime trys kortas, kurių reikšmės bus nauja meilė, išsiskyrimas ir namai. Jei jos išsidėlios per tris pozicijas tokia tvarka:  nauja meilė, namai ir išsiskyrimas interpretacija bus jog praeityje užmegzti santykiai virto gražia šeima, tačiau laimė ilgai netruks ir ateityje laukia išsiskyrimas. Jei kortos iškris kitokia tvarka, pavyzdžiui: išsiskyrimas, namai ir nauja meilė interpretacija galėtų būti jog po neseniai patirto skaudaus išsiskyrimo žmogus grįžo į tėvų namus atsigauti ir susitvarkyti gyvenimą, bet ilgai neliūdės, nes ateityje laukia nauja meilė ir laimė. Viską lemia kortų išsidėstymas, bet ne tik jis, interpretaciją įtakoja klausimo formuluotė, kliento apibudinta situacija, kontekstas, išdėstymo pozicija, joje iškritusi korta ir tai, kaip ją įtakoja visos kitos išdėstymo kortos. Tarologė turi į vieną sutraukti ir apibendrinti labai daug dalykų. Tam reikia gerai pažinoti pačias kortas, išmanyti jų interpretavimo metodikas, be to suprasti žmones. Jei klientas nusiteikęs bendrauti ir atskleidžia klausimo kontekstą, esmines aplinkybes, jis gali palengvinti Tarologui darbą ir gauti konkretesnius atsakymus, o toliau juos aptardamas sulaukti papildomų įžvalgų, drauge suformuoti situacijos koregavimo strategiją.

Ar burtis galima visomis savaitės dienomis? Kaip dažnai galima burtis Taro kortomis? Kodėl negalima burti vaikų?

Su Taro ir kitomis kortomis bei būrimo sistemomis yra siejama labai daug mitų ir prietarų. Kai kurie jų turi gilią prasmę, net jei pats prietaras atrodo juokingas ar nesuprantamas. O kiti yra tik kai kurių būrėjų individualaus darbo stiliaus elementai, nebūtinai pasiteisinsiantys kitai būrėjai. Nuomonė, kad ne visomis dienomis galima burti susijusi su tuo, jog jautresni žmonės jaučia, kad kažkuriuo laiku gali būti sunkiau nuskaityti ir teisinga suprasti informaciją. Tai gali būti susiję su laiku ir tam tikrais subtiliais procesais, su būrėjos vidine būsena, kuri netinkama būrimui ar su kliento vidinę būkle, kurioje jis negalės gauti maksimalios naudos iš Taro konsultacijos ar kitokio būrimo. Gal jis per daug susijaudinęs ir neobjektyvus, gal linkęs į kraštutinumus ir geriau bendravimą atidėti iki bus nusiteikęs ramiau. Vargu ar šiuos dalykus galima susieti su savaitės dienomis. Naudingiau klausyti vidinio balso ar net atsiklausti leidimo dirbti per pačias kortas. Man retkarčiais tenka arba kažkurio vieno žmogaus konsultaciją atidėti, nes tik jam nepavyksta kortų nuskaityti ir suprasti, arba visiškai atsitraukti nuo darbo, nes pačios būsena netinkama ar laikas negeras.

Dėl būrimo vaikams yra įvairių nuomonių. Jei vaikas, su tėvų leidimu paprašytų patarimo dėl draugų pasirinkimo, būrelių, mokslų krypties aš neatsisakyčiau išdėlioti kortas. Bet nedaryčiau detalių ateities prognozių, tik pažiūrėčiau į vaiko asmenybę, polinkius, talentus, kas jam palankiau šiuo ir artimiausiu metu. Vaikams pranašauti ateitį, kai jie didžiąja dalimi yra priklausomi nuo tėvų ir aplinkos, bet kartu kai jiems atviri visi keliai gali būti beprasmiška dėl mažo tikslumo. Netikėti tėvų sprendimai gali radikaliai pakeisti vaiko perspektyvas, o iš kitos pusės pas vaiką yra lavai daug galimų scenarijų, kol jo asmenybė nėra susiformavusi, nusistovėjusi ir jis dar nėra įpročių vergas su dideliu praeities bagažu jo ateitis nestabili, šokinėja tarp kelių ar keliolikos galimų variantų.

Dažnai burtis tuo pačiu klausimu nėra prasmės – informacija iš pradžių kartojasi, o vėliau kortos ima kristi chaotiškai. Geriausias draugas kiekvieną dieną klausinėjamas to paties galiausiai nebežiūrėtų į klausimą rimtai, imtų juokauti, vėliau suirztų ir atsisakytų apie tai kalbėti. Bet jei išnagrinėjus vieną klausimą žmogus nori pasikonsultuoti dėl visai kitos gyvenimo sferos ir situacijos, tuomet nematau problemos. Svarbu netapti priklausomu nuo būrimų ir Tarologės patarimų kiekvienoje, net smulkiausioje kryžkelėje, gyventi reikia savo galva ir net gabus kortų atsakymą, pranašystę ar patarimą galutinius sprendimus kaip elgtis reikia priimti patiems, nes atsakomybė už mūsų gyvenimą visuomet lieka mums, jos nepermesi kitam.

Sakoma, kad po būrimo būrėjas neretai jaučiasi išsekęs psichologiškai. Ar tikrai taip yra ir kodėl?

Dažniausiai pas būrėją einama kai yra problemų, kai kažkas neramina. Tokioje būsenoje jie gali kažkiek „vampyruoti energiją“ net jei neturi į tai įprastinio polinkio. Taigi tiesiog pats bendravimas su žmonėmis išvargina, nesvarbu ar tuo metu tik išklausai ir guodi draugę ar teiki profesionalią būrimo kortomis paslaugą. O ir kortų dėliojimas bei interpretavimas yra intensyvus protinis darbas, nuo kurio pavargsti. Tai tikrai ne toks darbas, kurį galėtum dirbti lyg konvejeriu, per dieną priimti būrį žmonių. Kiekviena būrėja turės savo limitus priklausomai nuo to, kiek turi gyvybinės energijos, kiek jos atiduoda bendraudama, kokie jos įgūdžiai ir kompetencija, kokie klientai tą dieną pakliuvo. Kitą darbą galima tęsti, kad ir pavargus, o čia jei jauti jog gali nukentėti darbo kokybė geriau sustoti. Iš nekokybiškos paslaugos jokios naudos nebus, klientas negaus kokybiško atsakymo ir geriausio patarimo, o būrėja pakenks savo reputacijai.

Teko girdėti, kad paslaptinga Taro kortų energija atsiliepia būrėją supantiems artimiesiems. Esą jie ne tik sapnuoja bauginančius sapnus, bet ir regi nepaaiškinamus reiškinius. Ar tai iš piršto laužta?

Jei artimieji yra nusistatę prieš Taro kortas, būrimus ir ezoteriką apskritai, turi dėl to vidinių baimių, klaidingų įsitikinimų, kad per kotas gali kokių tai dvasių prikviesti į namus, žinoma, kad jie nerimaus. Ir jų nerimas gali atsispindėsi sapnuose, gali sureikšminti kažkokias smulkmenas ir imti laikyti tai ženklais ar nepaaiškinamais reiškiniais. Tačiau pačios Taro kortos tėra popieriaus gabalėliai su paveikslėliais, kaip iliustracijos knygose, ar vaizdai per televizija. Jie patys savaime nieko nedaro, bet žmonės dėl savo vidinių nuostatų gali įvairiai į juos reaguoti. Realios žalos ar pavojaus tikrai nėra bet tai, jog žmogaus baimė ir negeri sapnai yra tik subjektyvus išgyvenimas nepadaro jo mažiau tikru tam, kas tai išgyvena. Geriausia tiesiog pasikalbėti su artimaisiais, paaiškinti ką darai, ką tai reiškia, pateikti viską paprastai ir suprantamai, pasistengti išsklaidyti nepagrįstas baimes ir apsaugoti nuo nemalonių išgyvenimų.

Ar naudodamiesi Taro kortomis nemėginate nuspėti savo ateities?

Nepiktnaudžiauju šia galimybe, bet periodiškai prireikia iš šalies pažvelgti į kokią nors situaciją, numatyti jos vystymąsi, gauti patarimą. Tik dėliojant ir interpretuojant kortas sau yra tokia problemėlė – jos rodo tiesą, tačiau turint išankstinių nuostatų ir esant suinteresuotam gauti tik tam tikrą atsakymą, sunkoka būti objektyviai. Kartais kortos rodo kaip yra ar kaip bus, o protas nepriima to, nes ieško jau susiplanuoto varianto. Aišku ne visada, nėra taip, kad sau kortų nebūtų prasmės dėlioti, tik reikia numatyti objektyvumo trūkumo įtaką ir stengtis griežčiau prisilaikyti kortų reikšmių, pasikliauti pirmu įspūdžiu, duoti sau daugiau laiko, išsaugoti išdėstymą ir kelias dienas iš eilės jį peržvelgti ir apmąstyti jei tai rimtas, gilus klausimas. Ir aišku nereikia piktnaudžiauti ir dažnai kartoti tų pačių klausimų, nes kai kortos ims juokauti ar kristi chaotiškai galima prarasti pasitikėjimą savimi ir kortomis.

Interviu spausdintas žurnale Būrimai ir horoskopai 2013 Nr. 2.

Comments

  1. Crystel

    Ačiū. Supratau. Puikus interviu. 🙂
    O dėl kortų reikšmių aprašymo teks klausti redakcijos. 🙂

  2. Tarologė Lina

    Na šį interviu daviau aš, tad ir šaltinis esu aš, o ką būtent ir kokiuose kituose puslapiuose perskaitėte aš nežinau, tad dėl reikšmių šaltinių atsakyti negaliu 🙂 Ar turite omenyje jog tame pačiame žurnale, kitame puslapyje buvo reikšmės? Tuomet jums reikia klausti žurnalo, nes jiems daviau tik interviu, ne reikšmes.

  3. Crystel

    Laba diena,
    perskaičiau šį Jūsų interviu žurnale ‘Būrimai ir goroskopai”, ir kituose puslapiuose radau Taro kortų Didžiųjų Arkanų interpretacijas. Labai įdomu iš kokio šaltinio jos paimitos.

  4. jurgita

    Dažnai burtis tuo pačiu klausimu nėra prasmės – informacija iš pradžių kartojasi, o vėliau kortos ima kristi chaotiškai. Geriausias draugas kiekvieną dieną klausinėjamas to paties galiausiai nebežiūrėtų į klausimą rimtai, imtų juokauti, vėliau suirztų ir atsisakytų apie tai kalbėti
    o kaip elgtis jei kortos pasako viena.. tiki tuo, eini link to.. ir gauni priesingai… pabandai dar karta.. issiburti.. gauni zalia sviesa… ir nieks taves vistiek neivertina?
    bandymai- tai ne burimai. tai mokslai, tai patirtis.. tai noras pakeisti daug ka..

Add A Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.