Dvasinis tobulėjimas kaip greitasis maistas

Interviu duotas žurnalams Ji ir Edita

Lina Balsė: „Visos dvasinės patirtys yra vertingos“

Tarologė Lina Balsė į dvasinius kelius žiūri filosofiškai. Jos požiūriu, visos dvasinės paieškos duoda naudos ir padeda tobulėti. „Manau, jog iš esmės visi žmonės tiesiog siekia laimės. Jei vien materialistinis pasaulėvaizdis ir gyvenimo būdas jos nesuteikė – mėginama siekti dvasinio tobulėjimo. Net jei žmonės ne visada iki galo suvokia, kas tas dvasinis tobulėjimas, net jei tai tiesiog mada, dvasinių vertybių atradimas ir Visatos dėsnių pažinimas padeda gyventi harmoningiau. Gal dvasinį tobulėjimą geriausiai būtų įvardinti kaip laimės ir vidinės pilnatvės paieškas…

Kai žmogus nuoširdžiai ieško atsakymo į viduje aiškiai apibrėžtą klausimą, atsakymą jis gali rasti bet kur: dvasinėje knygoje, komikse ar per radiją išgirstoje dainoje. Bendravimas su savo aukštesniuoju aš, su Visata ar Dievu gali vykti įvairiausiomis formomis pagal tai, kad priimtiniausia ir suprantamiausia atsakymų ieškančiam žmogui.

Nesu linkusi skirstyti dvasinių kelių, knygų ar praktikų į vertingas ir nevertingas, išties dvasingas ir „greitąjį maistą“ sielai. Skirtingos sielos brandos žmonėms reikia skirtingos informacijos. Kiekvienas esame unikalus ir į tą patį tikslą galime eiti skirtingais keliais. Visi be išimties einame dvasinio tobulėjimo keliu, nesvarbu, ar tai suprantame, ar ne. Pats gyvenimas mus juo veda ir moko kiekviena patirtimi, ne tik per dvasingomis laikomas knygas ar pripažintus guru. Iš tiesų viskas, ko ieškome, visi atsakymai, pilnatvė ir laimė jau yra mumyse. Seminarai, filmai, knygos, dvasinės praktikos bei eilinės gyvenimo situacijos tik pagalba tai suprasti.“

Ką manote apie tokį reiškinį – „dvasinę“ komerciją ? 

Tarologė Lina: Jei yra norinčių nusipirkti dvasingumą, visada atsiras ir siūlančių jį parduoti. Tam tikra žmonių dalis tiesiog paklūsta madai, eina per seminarus, bando vis naujas praktikas, kad pasidėtų varnelę prie dar vieno „dvasinio tobulėjimo programos“ punkto. Skaito populiarias ezoterines knygas ir žiūri filmus, kad diskutuojant apie juos kurtų tam tikrą įvaizdį. Bet viduje jie nesikeičia. Tačiau nesiimčiau griežtai vertinti tokių žmonių: galbūt jiems tai ieškojimo procesas ir reikia laiko suprasti, jog dvasinio tobulėjimo esmė – ne rasti švenčiausią guru, ypatingą tobulėjimo praktiką ar visus atsakymus duosiančią knygą, o pirmiausia tinkamą vidinį nusiteikimą ir požiūrį. Mano nuomone, tobulėjimo keliu einame absoliučiai visi, kiekvienas pagal savo brandos lygį priimtiniausiais būdais, kiekvienas savu keliu. Ir kiekvienas praeinamas etapas yra reikalingas, kad nuvestų prie kito. Todėl negali būti iš esmės klaidingų, tuščių ar neveiksmingų praktikų. Net jei kažkieno kelyje pasitaikė apsišaukėlis guru ar dvasingumo imitacija. Vadinasi, tam žmogui tikriausiai reikėjo būtent tokios patirties, pamokos jo tobulėjimo kelyje.“

Dar vienas šiandien populiarus reiškinys: žmonės į įvairias dvasines praktikas pasineria impulsyviai. Išbando vieną, kitą, trečią. Savo guru keičia vieną po kito. Ko vertas toks dvasinis tobulėjimas?

Tarologė Lina: „ Man atrodo, jog tobulėjimas, dvasinis ar bet koks kitoks nėra baigtinis procesas, jis trunka visą gyvenimą, kiekvieną gyvenimą iki pasieksime dieviškumą ir grįšime į visą ko šaltinį. Tad negalime lyginti skirtingų žmonių tobulėjimo tempų bei pasirenkamų būdų ar dvasingais laikyti tik „dvasinėmis praktikomis“ užsiimančius žmones. Mus moko visos gyvenimo patirtys ir kiekvienas šiam gyvenimui turime savo tobulėjimo kryptį, užduotis ir tinkamiausius būdus joms įvykdyti. Juk kantrybės ir meilės mokyti gali ir nušvitusio guru sukurta meditacija ir vaikų auginimas. Kiekvienam savas kelias ir savi būdai tobulėti bei mokytis.“

Kas, jūsų nuomone, apskritai yra tas dvasinis tobulėjimas? Visi jo siekia, bet tikrai ne visi supranta, ko būtent siekia.

Tarologė Lina: „Manau, jog iš esmės visi žmonės tiesiog siekia laimės. Jei vien materialistinis pasaulėvaizdis ir gyvenimo būdas jos nesuteikė – mėginama atsigręžti į dvasingumą. Net jei žmonės ne visada iki galo suvokia, kas tas dvasinis tobulėjimas, net jei tai tiesiog mada, dvasinių vertybių atradimas ir Visatos dėsnių pažinimas sudaro puikia atsvarą materialiniam pasaulėvaizdžiui ir leidžia gyventi labiau subalansuotą, harmoningesnį gyvenimą. Gal dvasinį tobulėjimą geriausiai būtų įvardinti kaip laimės ir vidinės pilnatvės bei vienovės jausmo su Visata paieškas.“

Comments

  1. Skeptike

    Birutei
    O kam i juos „ilipote”? Tai pamoka jums, kad gyventi reikia saikingai, pagal savo gaunamas pajamas, t.y. pajamos-islaidos, o ne islaidos-pajamos.

  2. Siu metu prognoze man ,AKTUALIUASIAS KL,siuo metu yra kaip islipti is finasiniu sunkumu,?

Add A Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.